TEATR DLA WSZYSTKICH

1  warsztat

05.-11.08.2017 Komotini, GR

+ 1  warsztat

10.-16.02.2018 Krzyżowa, PL

= performance

04.-09.05.2018 Kolonia, DE

Formularz zgłoszenia

MASKA

Wykluczenie. Równouprawnienie. Znalezienie tożsamości.

Projekt teatralny polskiej, niemieckiej i greckiej młodzieży z niepełnosprawnością i bez niej.Co oznacza bycie inną lub innym w dzisiejszym „normalnym“ społeczeństwie?

 

Projekt, który będzie dokumentowany filmowo, składa się z dwóch warsztatów teatralno-artystyczno-filmowych oraz występu publicznego przed zainteresowaną widownią.

 

Projekt „Maska/die Maske“ zaprasza do udziału w interaktywnych warsztatach teatralnych, których zwieńczeniem będzie wspólnie stworzony performance. Wspólne będziemy rozwijać nowe formy komunikacji i współpracy artystycznej. Szczególny nacisk kładziemy przy tym na radość i dobrą zabawę, a także aktywne uczestnictwo i dzielenie się pomysłami i doświadczeniami związanymi z tematyką różnorodności i wykluczenia.

Poza udziałem w warsztatach uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bogatej oferty zajęć w czasie wolnym.

Uczestnictwo

 Wiek uczestników: 16-21

 

Liczba uczestników z jednego kraju: 7, w tym 3 miejsca dla osób z niepełnosprawnością ruchową*. Liczba miejsc ograniczona.

(*Możliwe dodatkowe miejsca dla asystentów)

 

Opłata za uczestników dla osób z: Polski: 30€/spotkanie

Grecji: 50€/spotkanie*

Niemiec: 150€/spotkanie*

(*Możliwa zniżka w uzasadnionych przypadkach)

 

Opłata za uczestnictwo pokrywa:

Zakwaterowanie i pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)

Warsztaty teatralne i artystyczne oraz zapewnienie niezbędnych materiałów

Oferty spędzenia wolnego czasu

Opieka pedagogiczna i merytoryczna podczas projektu

 

Organizatorzy zwracają częściowo koszty podróży (ryczałt).

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZGŁOSZENIA

Bez Barier i Granic

Inkluzja oznacza, że nikt nie może zostać wykluczony lub zepchnięty na margines. Inkluzja jest prawem człowieka i jako prawo człowieka dotyczy ona wszystkich ludzi, nie tylko tych, którzy są wykluczeni. Bo prawa człowieka polegają na tym, że ludzie traktują innych jako równych sobie. I z tego powodu solidarnie angażują się na rzecz ich praw.

 

Inkluzja oznacza różnorodność, znaczy też poza tym przynależność. Poczucie przynależności tworzy się, kiedy się poznajemy i wymieniamy doświadczeniami, traktując innych na równi ze sobą. A to oznacza: móc doświadczyć barier na własnej skórze. Młodzi ludzie z Niemiec, Polski i Grecji, z niepełnosprawnością i bez niepełnosprawności, mogą wzbogacić własne spojrzenie na własny i obcy świat.

 

Możliwość poznania innych krajów i kultur, a także odmiennych warunków życia pozwala na lepsze wzajemne zrozumienie, pozbycie się uprzedzeń i zrewidowanie własnej perspektywy.

Pierwszy projekt pod hasłem „MASKA/die MASKE“, zatytułowany MASKI PRZEZWYCIĘŻAJĄ BARIERY, odbył się w 2015 roku w greckim mieście Komotini. Niniejszy projekt „MASKA/die MASKE  | BEZ GRANIC I BARIER“ stanowi jego kontynuację. 

Organizator projektu

Stowarzyszenie PERPATO

Terma L. Dimokratias Str. | 69100 Komotini

Tel +30 25310 36909 | Fax +30 25310 82058 | info@perpato.gr | www.perpato.gr

Projekt spotkań młodzieży z Polski, Niemiec i Grecji w latach 2017-2018 jest finansowany ze środków programu EUROPEANS FOR PEACE:DISCRIMINATION. WATCH OUT!  niemieckiej Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość“ (EVZ).

Wsparcie

Ministerstwo do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży (RFN)

Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Salonikach